PKW: 10 maja mogą wystąpić poważne problemy

10 maja  mogą wystąpić problemy z rejestrami wyborców informuje PKW. Wszystko przez problemy z funkcjonowaniem wdrażanej przez MSW aplikacji „Źródło”.

W przyszłym tygodniu wiceszef MSW Tomasz Szubiela, ma się spotkać w tej sprawie z przewodniczącym PKW Wojciechem Hermelińskim.

Według PKW problemy stanowią zagrożenie dla „prawidłowej realizacji” zagwarantowanego przez konstytucję prawa do głosowania w wyborach prezydenckich. Najbliższe wybory maja się odbyć 10 maja.

Poseł Jarosław Zieliński, były szef MSWiA mówi, że już wcześniej pojawiały się informacje odnośnie problemów z aplikacją „Źródło”. MSW bagatelizowało tę sprawę.

Było jasne od samego początku, bo to sygnalizowali samorządowcy, a także eksperci, że ten rejestr nie będzie dobrze działał – ze względu na wady jakie zostały w nim zawarte. Minister spraw wewnętrznych tego nie słuchał. My poświęciliśmy tej sprawie znaczną część jednego z posiedzeń sejmowej Komisji Spraw Wewnętrznych, ale zdaniem wiceministra odpowiedzialnego za sprawy informatyzacji rejestrów państwowych, stwierdził, że to jest okres – jak to on określał – stabilizowania się systemu, i że po przejściowych drobnych trudnościach wszystko będzie wyśmienicie funkcjonowało. Okazuje się, że nie. Ja w tej sprawie wystosowałem do ministerstwa spraw wewnętrznych specjalną interpelację poselską; czekam teraz na odpowiedź – zaznaczył poseł Jarosław Zieliński.

KBW poinformowało także, że w ustawie budżetowej przeznaczono blisko 356 mln zł na przeprowadzenie wyborów prezydenckich i parlamentarnych, a także ewentualnych wyborów przedterminowych. Z czego na majowe wybory zostanie przeznaczone 166 mln zł – poinformowało KBW.

RIRM

 

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl