Hasło wyborcze Komorowskiego skierowane do komisji wyborczych?

Hasło wyborcze prezydenta Bronisława Komorowskiego: „Rozstrzygnijmy wybory w pierwszej turze”, może być skierowane do komisji wyborczych, a nie do wyborców – powiedział prezes PiS-u.

Jarosław Kaczyński zwrócił się do szefa PKW o przyjrzenie się temu hasłu. Podkreślił, że po doświadczeniach z wyborami samorządowymi ostrożność jest konieczna.

– Każdy ma prawo do marzeń, ale chciałbym wykorzystać okazję, żeby zwrócić się publicznie do pana przewodniczącego PKW, pana sędziego Hermelińskiego, żeby wziął to hasło pod uwagę. Ono może być traktowane – nie twierdzę, że taka jest intencja – jako coś, co jest skierowane do komisji wyborczych. Nie mówię o Państwowej Komisji Wyborczej, ale o Obwodowych Komisjach Wyborczych, a nie do wyborców. To powinno być wzięte pod uwagę po doświadczeniach z wyborami samorządowymi. Wymagana jest najdalej idąca ostrożność – powiedział Jarosław Kaczyński, prezes PiS-u.

Były premier zwrócił się także z apelem o akredytowanie na wybory prezydenckie zagranicznych obserwatorów. A do urn wyborczych pójdziemy już za niespełna dwa tygodnie, 10 maja.

RIRM

drukuj