fot. PAP/Krzysztof Świderski

W Opolu odbyła się konwencja regionalna PiS z udziałem prezesa i premiera

W niedzielę w Opolu odbyła się kolejna konwencja regionalna Prawa i Sprawiedliwości. Wzięli w niej udział m.in. prezes PiS Jarosław Kaczyński oraz premier RP Mateusz Morawiecki.

Trzeba uczynić wszystko, aby Polska rozwijała się równo, żeby między poszczególnymi regionami następowało zbliżenie, jeżeli chodzi o poziom rozwoju. Zwycięstwo PiS w wyborach będzie służyło temu wyrównaniu – przekonywał prezes Jarosław Kaczyński.

Przypomniał, że Prawo i Sprawiedliwość, podejmując walkę z nierównością, realizuje takie przedsięwzięcia w skali kraju, jak program 500 plus czy tzw. wyprawkę szkolną. Wymienił także m.in. podniesienie płacy minimalnej czy wynagrodzenia za godzinę pracy.

Ta polityka wyrównywania, która by dotyczyła także tego województwa, tej ziemi, będzie skuteczna wtedy, jeżeli będzie współpraca, synergia działań na poziomie centralnym, wojewódzkim, powiatów i gmin. To jest sytuacja, która najlepiej służy temu, by ta dziś biedniejsza Polska doganiała, byśmy wspólnie doganiali tę bogatą zachodnią Europę i jednocześnie wyrównywali poziom życia w naszym kraju. Naprawdę warto w tych sprawach wierzyć tym, którzy się nie mylili, którzy od początku jedno mówili i jedno robili. Mamy mnóstwo różnych dowodów na to, że ta polityka była przez nas realizowana – mówił prezes PiS.

W naszym DNA jest zaspakajanie potrzeb Polaków, wspomaganie ich rozwoju gdziekolwiek mieszkają – mówił z kolei premier RP Mateusz Morawiecki. Szef rządu podkreślał, że jego partia „prawie trzy lata temu dostała mandat, żeby wprowadzać zmiany w Polsce”.

Obiecaliśmy, że będzie to Polska bardziej sprawiedliwa, solidarna i uczciwa. Tą drogą idziemy, tą drogą kroczymy – oświadczył premier.

Te reformy wymiaru sprawiedliwości, systemu podatkowego, systemu gospodarczego czy społecznego mają swój wspólny mianownik właśnie w tym, żeby każda polska rodzina za 5, 10, 15 lat żyła na „średniej unijnej”. To jest możliwe, bo my właśnie tak rozumiemy europejskość. Nie jako wspólne fotografie z wielkimi tego świata czy pogłaskanie po głowie albo uścisk ręki jakiegoś komisarza. To nas nie interesuje. Interesuje nas życie ludzi w samorządach, we wszystkich wymiarach życia społecznego, gospodarczego w przedsiębiorstwach, w urzędach, wszędzie, gdzie są – na emeryturach, uczniów, studentów, żeby perspektywa poprawy losu, żeby aspiracje, które mają polscy obywatele, mogły być zaspakajane – wskazał Mateusz Morawiecki.

Wśród obietnic skierowanych do mieszkańców Opolszczyzny znalazły się m.in. budowa mostów i połączeń autobusowych, kolejowych, w tym węzła w Prószkowie. A te inwestycje to – jak zaznaczył premier – nowe lokalne miejsca pracy.

RIRM

drukuj