PKP PLK: Podwykonawcom Astaldi wypłacono 107 mln zł

Do połowy stycznia PKP PLK wypłaciła podwykonawcom Astaldi około 107 mln zł – poinformował PAP prezes PKP PLK Ireneusz Merchel. Jak dodał, analizowane są kolejne roszczenia na łączą kwotę kilkudziesięciu milionów zł.

„Po spotkaniu z podwykonawcami w Pruszkowie (6 grudnia 2018 roku – PAP) zostały poczynione odpowiednie ustalenia i rozpoczęliśmy mediacje już po tygodniu, przy wsparciu Prokuratorii Generalnej” – przypomniał Ireneusz Merchel.

„Już w tej chwili przekroczyliśmy 100 mln, mamy w tej chwili 107 mln wypłaconych roszczeń” – powiedział Merchel.

Jak dodał, do rozliczenia zostało kilkadziesiąt milionów, które są analizowane i podlegają dalszym mediacjom.

„To są roszczenia m.in. za 5 tys. czy 15 tys. zł, ale ze wszystkimi musimy się zmierzyć. Proces będzie trwał, nie zakończy się w ciągu tygodnia czy miesiąca. Dysponujemy pieniędzmi publicznymi, dlatego musimy bardzo dokładnie analizować wszelkie roszczenia” – powiedział prezes PKP PLK.

Szacowane łączne zobowiązania wobec podwykonawców Astaldi to około 180 mln zł.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl