fot. twitter.com/PKPIntercityPDP

PKP Intercity wprowadziło ofertę dla małych grup z 30 proc. upustem

PKP Intercity wprowadziło od 1 lipca ofertę „Taniej z Bliskimi”, umożliwiając osobom podróżującym w gronie od 2 do 6 osób zniżkę w wysokości 30 proc. od bazowej ceny biletu – poinformował Tomasz Gontarz z zarządu przewoźnika.

Jak podano, oferta łączy się z ulgami ustawowymi np., jeśli pasażer podróżuje w dziećmi w wieku szkolnym, to oprócz obniżenia ceny biletu o 30 proc., dziecko skorzysta tak jak dotychczas z ulgi szkolnej 37 proc., a w przypadku studentów oprócz 30 proc. upustu będą oni korzystać również, jak do tej pory, z ustawowej ulgi 50 procent.

Oferta „Taniej z Bliskimi” obowiązuje w pociągach kategorii TLK i IC, najbardziej popularnych połączeniach stanowiących 80 proc. wszystkich wyjeżdżających w trasy. Aby skorzystać z ulgi, trzeba kupić bilet w przedsprzedaży od 30 dni do jednego dnia przed odjazdem. Obowiązuje ona w klasie pierwszej i drugiej.

Tomasz Gontarz z zarządu przewoźnika podkreślił, że PKP Intercity liczy, iż dzięki ofercie wielu Polaków zostawi swój samochód na podjeździe lub w garażu i wybierze podróż na urlop transportem kolejowym.

„Wielu pasażerów zwracało nam uwagę na to, że transport kolejowy się opłaca, bo jest tańszy w obliczu wysokich cen benzyny a także jest tani, gdy podróżujemy indywidualnie. Gdy podróżuje więcej osób, to ceny biletów się kumulują w przeciwieństwie do transportu samochodowego, gdy cena benzyny rozkłada się na liczbę pasażerów. Stąd oferta »Taniej z Bliskimi«” – uzasadnił Tomasz Gontarz.

Dodał, że bilet rodzinny na dotychczasowych zasadach będzie obowiązywał w pociągach kategorii komercyjnych, czyli ekspresach Intercity i ekspresach Pendolino.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl