fot. PAP

PKP Intercity: w ostatnich dniach niższa frekwencja w pociągach

PKP Intercity odnotowuje w ostatnich dniach niższą frekwencję w pociągach, jednak jest jeszcze zbyt wcześnie, by wykazywać jednoznaczne dane w tym zakresie – przekazała w piątek rzecznik prasowy spółki Katarzyna Grzduk. Jak dodała, spółka stosuje się do wszystkich wytycznych GIS i MZ.

„PKP Intercity odnotowuje w ostatnich dniach niższą frekwencję w pociągach, jednak jest jeszcze zbyt wcześnie, by wykazywać jednoznaczne dane w tym zakresie” – przekazała spółka w komunikacie.

Spółka zapewniła, że stosuje się do wszystkich wytycznych przekazywanych przez Główny Inspektorat Sanitarny oraz Ministerstwo Zdrowia.

Przewoźnik przypomniał, że mając na względzie istniejące zagrożenie rozprzestrzeniania się zakażenia koronawirusem SARS-CoV-2, a przede wszystkim dobro i bezpieczeństwo pasażerów, pracownicy PKP Intercity od 10 marca br. we wszystkich pociągach kursujących w relacjach międzynarodowych do Polski dystrybuują i zbierają od pasażerów karty lokalizacji w formie ankiety, sporządzonej w języku polskim i angielskim, o czym podróżni są informowani w formie komunikatów wygłaszanych przez nagłośnienie znajdujące się na wyposażeniu pociągu.

Ankieta ta jest również dostępna w kasach biletowych prowadzących sprzedaż biletów w komunikacji międzynarodowej. Ponadto przy kasach biletowych, znajdujących się na stacjach przygranicznych, zamieszczone zostały informacje Głównego Inspektora Sanitarnego. Z kartą można zapoznać się oraz ją pobrać ze strony intercity.pl.

Ponadto w międzynarodowych pociągach wjeżdżających do Polski funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei rozpoczęli kontrolę temperatury pasażerów. Procedura odbywa się przy współpracy z przewoźnikami oraz zarządcą infrastruktury. Kontrola temperatury prowadzona u pasażerów nie powoduje obecnie zmian w kursowaniu pociągów. Wprowadzone czynności mają zapobiegać rozprzestrzenianiu się koronawirusa.

Zastępca dyrektora Rządowego Centrum Bezpieczeństwa Grzegorz Świszcz poinformował w czwartek, że od piątku wstrzymany zostanie ruch pociągów międzynarodowych na granicy polsko-słowackiej, a od soboty na granicy polsko-czeskiej.

Informację o wstrzymaniu ruchu pociągów na granicy polsko-słowackiej i granicy polsko-czeskiej Grzegorz Świszcz podał na Twitterze.

„Od 13.03 (godz. 7.00) wstrzymany zostanie ruch pociągów międzynarodowych na granicy polsko-słowackiej: przejście Zwardon-Skalite, a od 14.03 (godz. 0.01) na granicy polsko-czeskiej: Zebrzydowice, Chałupki i Cieszyn oraz Harrachov-Szklarska Poręba Górna i Kralovec-Kamienna Góra” – przekazał zastępca dyrektora RCB.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl