PAP/Marcin Gadomski

PKP Intercity świętuje 20 lat działalności

PKP Intercity to największy polski operator kolejowy. Dziś świętuje 20-lecie swojego istnienia. Z tej racji w Warszawie odbyła się m.in. konferencja „Z tradycją po nowoczesność”, w której uczestniczył minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

PKP Intercity od 20 lat służy polskim pasażerom. W ostatnim czasie dynamicznie się rozwija – mówił prezes Urzędu Transportu Kolejowego, Ignacy Góra.

– To jest inna jakość świadczonych usług. To nowoczesne pociągi, zapewnienie bezpieczeństwa systemu kolejowego – powiedział Ignacy Góra.

W ramach kontynuacji strategii taborowej do 2030 r. spółka ma zainwestować 19 mld zł w nowoczesny tabor.

– Żeby mówić o sukcesie, muszą się spotkać z jednej strony rząd z wizją, programem, który będzie potrafił wygospodarować środki na inwestycje w polską kolej, a z drugiej strony sprawna, odważna organizacja wypełniona ludźmi, którzy mają miłość do kolei w sercu, ale potrafią też działać profesjonalnie. Takie jest PKP Intercity – wskazał wiceminister aktywów państwowych, Maciej Małecki.

Przed PKP Intercity wiele wyzwań. Jednym z nich jest rynek poza granicami naszego kraju – oznajmił minister infrastruktury, Andrzej Adamczyk.

– Nie jesteśmy gorsi od Niemców, Słowaków, Czechów, każdego innego przewoźnika, który będzie chciał wjechać na polskie tory. My też potrafimy wyjechać na tory poza granicą naszego kraju, a na torach polskich znakomicie sobie poradzimy – podsumował Andrzej Adamczyk.

20-lecie PKP Intercity wypada w ogłoszonym przez Unię Europejską roku kolei.

TV Trwam News

drukuj