fot. PAP/Tomasz Gzell

Min. A. Adamczyk: Do taboru PKP Intercity dołączają nowoczesne komfortowe wagony Combo

Do taboru  PKP Intercity dołączają nowoczesne komfortowe wagony Combo – poinformował minister infrastruktury, Andrzej Adamczyk. Polityk uczestniczył w stolicy w prezentacji pierwszego w Polsce tego typu wagonów.

Wydarzenie miało miejsce na dworcu Warszawa Wschodnia. Nowe wagony oferują ułatwienia dla rowerzystów, rodzin z małymi dziećmi i osób niepełnosprawnych. PKP Intercity odebrało pierwsze dwa takie wagony. [czytaj więcej]

Szef resortu infrastruktury, Andrzej Adamczyk, mówił, że to dobra informacja m.in. dla tych, którzy planują podróż koleją z rowerem lub są niepełnosprawni.

– To dobry dzień i dobra informacja przed majowym weekendem, szczególnie dla wszystkich tych, którzy planują podróż, planują podróż z rowerem, ale także i dla osób z niepełnosprawnościami. To dzięki temu, że PKP Intercity odbiera pierwsze dwa wagony z zamówionych 40 w polskich zakładach, u polskich producentów. To efekt prowadzonej polityki taborowej. To decyzja rządu Prawa i Sprawiedliwości o tym, że polska kolej musi się zmieniać i zmienia się na naszych oczach. Patrząc na wagony, patrząc na ich funkcjonalność, można powiedzieć, że Polska pięknieje – wskazał min. Andrzej Adamczyk. 

https://twitter.com/MI_GOV_PL/status/1387838755164377091

Do PKP Intercity trafi łącznie 60 wagonów Combo. W ramach kontraktu podstawowego bydgoska Pesa i Zakłady Naprawcze Taboru Kolejowego Mińsk Mazowiecki zmodernizują 40 takich wagonów. 20 kolejnych w ramach prawa opcji.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl