fot. pixabay.com

Zmarł Teksańczyk zaatakowany na swoim podwórku przez rój pszczół

W Teksasie zmarł 70-letni mężczyzna zaatakowany przez rój zafrykanizowanych pszczół miodnych. Strażacy zdołali uratować jego żonę.

Teksańczyk kosił trawnik w miejscowości Breckenridge, kiedy zaatakowały go pszczoły zwane też zabójcami. Na pomoc ruszyli mu wezwani miejscowi strażacy, zastępcy szeryfa oraz pogotowie. Natychmiast po przybyciu rozpoczęli akcję ratunkową.

Jak się okazało mężczyzna został wielokrotnie poważnie użądlony. Stwierdzono u niego zatrzymanie krążenia. Mimo wysiłków nie zdołano go utrzymać przy życiu.

Jak podała w czwartek w nocy stacja CNN jeden ze strażaków uratował żonę Teksańczyka przed agresywnymi owadami. Ofiarował jej swój sprzęt i odzież ochronna przeznaczoną do akcji przeciwpożarowej, aby bezpiecznie wydostać ją z domu. Została przetransportowana do szpitala na leczenie.

„Kiedy wszystkich usunięto z miejsca zdarzenia, zastępcy szeryfa i strażacy przestrzegali okolicznych mieszkańców, aby nie używali na zewnątrz urządzeń powodujących hałas, dopóki pszczoły nie wrócą do ula i się nie uspokoją. Miejscowy pszczelarz zaoferował później swój specjalistyczny sprzęt, aby pomóc w zlokalizowaniu ula i usunięciu go” – podała CNN.

Dyrektor ds. operacyjnych firmy zajmującej się usuwaniem pszczół (Bee Removal) Bobby Chaisson, wyjaśnił CNN, że zachowanie pszczół miodnych w taki właśnie sposób nie jest niczym niezwykłym.

„Kiedy ma się do czynienia z tym gatunkiem pszczół miodnych zaczynają się one bronić w przypadkach wibracji kosiarki, wibracji zjadacza chwastów czy też krzyczących lub tupiących w pobliżu dzieci” – przekonywał Bobby Chaisson.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl