fot. pkspolonus.pl

PKP Intercity i Polonus włączają się w akcję „LOT do domu”

PKP Intercity i Polonus – najwięksi narodowi przewoźnicy włączają się w akcję „LOT do domu”. Dzięki ich wsparciu pasażerowie wracający do Polski będą mogli sprawniej dostać się  z Lotniska Chopina w Warszawie do swoich miast.

Pociągi będą odjeżdżać w czterech kierunkach: do Przemyśla, Bielska – Białej, Wrocławia i Kołobrzegu. Składy zatrzymają się na wyznaczonych stacjach pośrednich. Do dyspozycji będzie też kilkadziesiąt biało–czerwonych autokarów, które rozwiozą lądujących pasażerów między innymi do Szczecina, Gdyni i Nowego Targu.

Komunikacja jest bezpłatna. Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk wskazał, że Polacy, którzy wrócą do kraju nie zostaną pozostawieni bez pomocy.

– Mostami powietrznymi sprowadzono ponad 20 tys. pasażerów. Ci pasażerowie wylądują na Okęciu i zastanawiają się, co dalej. Tutaj włączyli się nasi narodowi przewoźnicy kolejowi i autobusowi. Nasi rodacy przylatują do kraju i są dalej wiezieni pociągami i autobusami do różnych województw, często bardzo odległych od Warszawy – wyjaśnił.

Akcja ,,Lot do Domu” skierowana jest do wszystkich obywateli polskich, którzy nie są w stanie przekroczyć granicy transportem kołowym.

LOT transportuje Polaków z różnych regionów świata. Dziś w Warszawie wylądują pasażerowie między innymi z Londynu, Bangkoku, Paryża i Wiednia.

RIRM

drukuj