fot. https://twitter.com/PKPIntercityPDP

Bezpłatne bilety kolejowe dla seniorów po 70. roku życia – propozycja PiS

Bezpłatne bilety kolejowe dla seniorów po 70. roku życia i wprowadzenie wspólnego biletu w atrakcyjnej cenie na wszystkie pociągi w całym kraju. To kolejna propozycja Prawa i Sprawiedliwości zaprezentowana w ramach programu pod tytułem „Bezpieczna Przyszłość Polaków”. Rozwiązania w nim zawarte nakreślają perspektywę do 2031 roku.

Odnosząc się do tej propozycji minister infrastruktury, Andrzej Adamczyk, podkreślił, że rząd wspiera seniorów w każdej możliwej formie, ale również rozwija polską kolej.

– Prawo i Sprawiedliwość uważa, że wprowadzenie bezpłatnego biletu kolejowego dla osób od 70 roku życia może zachęcić do korzystania z kolei jeszcze więcej osób i na tym nam bardzo zależy. Szczególny ukłon w stronę seniorów, którzy bardzo często muszą w sprawach komunikacji i transportu polegać na innych osobach. Nie jesteśmy samotni w tej akcji wsparcia seniorów, przypomnę, że w wielu polskich miastach przedsiębiorstwa komunikacyjne już dawno wprowadziły możliwość bezpłatnych przejazdów autobusami i tramwajami dla osób powyżej określonego wieku – mówił Andrzej Adamczyk.

Rząd Zjednoczonej Prawicy chce doprowadzić do dalszego wzrostu liczby pasażerów polskiej kolei. Celem jest 400 mln pasażerów w 2027 r.

Jednocześnie zwiększaniu dostępności tego środka transportu służy m.in. program Kolej Plus. Rządzący przywracają połączenia i tworzą nowe, także w mniejszych miejscowościach.

RIRM

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl