fot. flickr.com

PKP Intercity obniża ceny biletów miesięcznych na 20 trasach

PKP Intercity wprowadza obniżki cen miesięcznych biletów odcinkowych na 20 wybranych trasach. Zmiany obowiązują od 1 września i obejmą w sumie 930 odcinków, a średnia obniżka wyniesie blisko 50 złotych.

Na największy upust będą mogli liczyć pasażerowie podróżujący na trasie Słupsk – Trójmiasto. Zapłacą oni za bilet miesięczny aż o 239 zł mniej.

Wiceprezes PKP Intercity, Tomasz Gontarz, powiedział, że tańsze bilety mają pomóc w popularyzowaniu kolei w Polsce.

Chcemy zachęcić klientów korzystających z samochodów oraz innych środków transportu do tego, by wybrali nasze usługi w drodze do pracy, szkoły czy na uczelnię. Na przykład za bilet okresowy na trasie Rzeszów Główny – Przemyśl obecnie trzeba zapłacić 445 złotych. Od 1 września będzie to 299 zł, czyli obniżka o 146 złotych. Na trasie Kraków Główny – Katowice obecnie bilet okresowy kosztuje 397 zł, a od 1 września będzie o 102 zł tańszy – zaznaczył Tomasz Gontarz.

Upustami objęto trasy łączące stolice większości regionów z mniejszymi ośrodkami miejskimi. Największe obniżki będą dotyczyć województw pomorskiego, świętokrzyskiego i podkarpackiego, gdzie na niektórych odcinkach sięgną nawet 60 procent.

Przewoźnik liczy na to, że w kolejnych miesiącach będzie obserwowany znaczny wpływ obniżki na wzrost liczby pasażerów. Więcej informacji na stronie PKP Intercity.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl