By Bardrock - Praca własna, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=9798784

Nowy rozkład jazdy pociągów PKP Intercity będzie obowiązywał od 13 czerwca

Od 13 czerwca będzie obowiązywał nowy, wakacyjny, rozkład PKP Intercity. Wzrośnie liczba uruchamianych przez przewoźnika pociągów oraz przystanków, na których się one zatrzymają. 

PKP Intercity jako narodowy przewoźnik dalekobieżny bardzo mocno angażuje się w walkę z wykluczeniem komunikacyjnym – mówi członek zarządu PKP Intercity, Tomasz Gontarz. [czytaj więcej]

– W rozkładzie jazdy 2015-2016 PKP Intercity zatrzymywało się w ok. 330 miejscowościach. W obecnie obowiązującym rozkładzie jazdy (na lata 2020-2021) tych miejscowości jest ponad 420 – wskazuje Tomasz Gontarz.

Już teraz przewoźnik przygotowuje się do wakacji. W 2019 roku w sezonie letnim  uruchomionych było 425 połączeń.

– W obecne wakacje planujemy o jedno połącznie więcej. Rok temu było ich 410 – informuje prezes zarządu PKP Intercity, Marek Chraniuk.

W ofercie pojawią się m.in. dwa połącznia TLK Żubr i TLK Biebrza łączące Warszawę z Południowym Podlasiem.

– TLK Żubr to pociąg relacji Warszawa – Białystok przez Hajnówkę, a TLK Biebrza będzie aż z Warszawy do Gdyni przez Olsztyn – mówi Marek Chraniuk.

Jak podkreślił Tomasz Gontarz do Hajnówki pociągi PKP Intercity powracają po 17 latach przerwy.

– Zakładamy, że czas przejazdu pociągu z Warszawy do Hajnówki wyniesie około 3 godzin – zaznacza Tomasz Gontarz.

W krótszym czasie przejedziemy m.in. z Wrocławia do Poznania, z Warszawy do Lublina czy z  Krakowa do Katowic. Jak zaznaczył prezes zarządu PKP, Marek Chraniuk,  nie zabraknie także wakacyjnych  połączeń północ-południe, które dowiozą urlopowiczów zarówno do kurortów górskich, jak i nadmorskich.

– Dla naszych pasażerów będą dogodne bezpośrednie połączenia do Zakopanego z Warszawy, z Trójmiasta, Wrocławia, Poznania, Szczecina, Bydgoszczy i z Kielc – informuje Marek Chraniuk.

W siatce połączeń PKP Intercity pojawi się 10 nowych miejscowości i stacji. To m.in. Łodź Retkinia, Czerniewice oraz Siemiatycze. Wakacyjny rozkład jazdy będzie obowiązywał od 13 czerwca.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl