fot. flickr.com

PKP Intercity kupi dodatkowych 26 wagonów od Cegielskiego

PKP Intercity zdecydowało się skorzystać z prawa opcji i dodatkowo kupi 26 wagonów w ramach kontraktu z Fabryką Pojazdów Szynowych H. Cegielski, który został podpisany na początku ubiegłego roku – poinformował minister infrastruktury Andrzej Adamczyk.

„Inwestujemy w polski tabor, polska kolej musi się rozwijać, a polscy producenci muszą w rozwoju polskiej kolei brać bezpośrednio udział. I to jest polityka naszego rządu” – powiedział na konferencji prasowej Andrzej Adamczyk.

PKP Intercity w lutym 2018 roku zawarło z Fabryką Pojazdów Szynowych H. Cegielski umowę na zakup 55 nowych wagonów. Obecnie przewoźnik zdecydował się rozszerzyć zamówienie o 26 wagonów. Wartość kontraktu wzrosła o 223,8 mln zł brutto do 697,3 mln zł brutto.

Nowe wagony będą dostosowane do prędkości 200 km/h i będą kursowały na zagranicznych trasach do Berlina i Wiednia.

Dostawa wszystkich 81 nowych wagonów nastąpi w terminie 48 miesięcy od momentu podpisania umowy, czyli do lutego 2022 roku.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl