PKN Orlen ostrzega przed pojawiającymi się w internecie oszustwami
PKN Orlen ostrzega przed pojawiającymi się w internecie oszustwami finansowymi, w których wykorzystywane są fałszywe ogłoszenia podszywające się pod koncern. Spółka apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności i zgłaszanie jej lub organom ścigania fałszywych ogłoszeń oraz prób oszustw.
Jak informuje w komunikacie PKN Orlen, fałszywe ogłoszenia, zachęcające najczęściej do inwestowania w akcje koncernu oraz jego projekty inwestycyjne, pojawiają się przede wszystkim na portalach społecznościowych, jak Facebook czy YouTube, a także na „licznych stronach internetowych i w mailingach”. Koncern wyjaśnił przy tym, że „ogłoszenia te wykorzystują bezprawnie nazwę, znaki firmowe i wizerunki przedstawicieli firmy oraz instytucji państwowych”.
„Wyraźnie podkreślamy, że inwestowanie w akcje PKN Orlen przez inwestorów indywidualnych może odbywać się wyłącznie poprzez licencjonowane domy maklerskie oraz banki prowadzące działalności maklerską, których pełną listę można znaleźć na stronie internetowej Komisji Nadzoru Finansowego” – zaznaczono w informacji.
⚠️Ważna informacja: uwaga na oferty podszywające się pod @PKN_ORLEN, zachęcające do korzystania z instrumentów finansowych https://t.co/53LSH22VJu
— ORLEN (@PKN_ORLEN) July 9, 2021
PKN Orlen zapewnił jednocześnie, że jego „bezpośrednia komunikacja” do potencjalnych inwestorów jest prowadzona wyłącznie przez oficjalne strony internetowe, jak: orlen.pl i orlenwportfelu.pl lub poprzez oficjalne profile w mediach społecznościowych – twitter.com/PKN_ORLEN, facebook.com/ORLENOfficial i youtube.com/PKNORLENSA_official.
„PKN Orlen nigdy nie telefonuje do klientów z propozycją indywidualnych inwestycji” – oświadczył koncern.
Ponadto zaapelował „prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i zgłaszanie fałszywych ogłoszeń oraz prób oszustw na adres [email protected] lub właściwym organom ścigania”.
PAP