fot. pk.gov.pl

PK: zarzuty za przemycenie do Polski ponad 39 kilogramów narkotyków

Prokuratura Okręgowa w Bydgoszczy nadzoruje śledztwo dotyczące przemytu i sprzedaży narkotyków. Postępowanie to prowadzone jest przez funkcjonariuszy z bydgoskiego Zarządu CBŚP – informuje Prokuratura Krajowa. Wartość narkotyków wyniosła 1,7 miliona złotych.

W toku tego postępowania w sierpniu 2017 roku w jednym z hoteli na terenie powiatu mogileńskiego zatrzymany został 44-letni mężczyzna. W pokoju, który zajmował, ujawniono 2 kilogramy MDMA.

Dalsze czynności wykonywane w tej sprawie wykazały, że narkotyk ten został przywieziony z Niemiec, a następnie miał być sprzedany na terenie województwa kujawsko-pomorskiego.

Członkowie grupy od lata 2016 roku do połowy 2017 roku przemycili z terenu Niemiec do Polski oraz Wielkiej Brytanii co najmniej 36 kilogramów marihuany, 2 kilogramy MDMA oraz ponad 1 kilogram kokainy. Czarnorynkowa wartość narkotyków wyniosła ponad 1,7 miliona złotych.

Zatrzymanych zostało 6 podejrzanych

Systematyczna i wnikliwa praca prokuratorów i policjantów doprowadziła do ustalenia osób zamieszanych w ten przestępczy proceder, w tym 36-letniego organizatora, mieszkańca powiatu mogileńskiego. W styczniu 2018 roku zatrzymanych zostało 6 osób.

Po doprowadzeniu zatrzymanych do Prokuratury Okręgowej w Bydgoszczy prokurator ogłosił im zarzuty. Dotyczą one udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Ponadto 36-letni Jacek W. usłyszał zarzut kierowania tą grupą.

Na wniosek prokuratora Sąd Rejonowy w Bydgoszczy zastosował w stosunku do 3 mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowanie na okres 3 miesięcy.

PK/RIRM

drukuj