fot. malopolska.policja.gov.pl

Wielkopolskie: Zarzuty za posiadanie i handel narkotykami

Zarzuty za posiadanie i handel narkotykami usłyszało dwóch mężczyzn zatrzymanych przez policjantów z Rawicza (Wielkopolskie). Jeden z nich w ostatnim czasie miał sprzedać ponad 3 kg amfetaminy.

Oficer prasowy policji w Rawiczu asp. sztab. Beata Jarczewska poinformowała, że w domu obu zatrzymanych osób znaleziono znaczne ilości zakazanych substancji. Jeden z mężczyzn miał również nielegalną amunicję. Zatrzymania miały miejsce w minionym tygodniu.

32-letni mieszkaniec Rawicza został zatrzymany do kontroli drogowej, gdy jechał rowerem bez świateł. Mężczyzna był pijany i miał przy sobie marihuanę. W jego domu znaleziono pewne ilości amfetaminy i marihuany.

„W toku sprawy policjanci zatrzymali też dilera narkotykowego. 29-latek z Wąsosza został zaskoczony przez rawickich kryminalnych, którzy w jego mieszkaniu znaleźli amfetaminę. Funkcjonariusze udowodnili mu również, że w ciągu 1,5 roku sprzedał on ponad 3 kg amfetaminy” – podała Beata Jarczewska.

Poza narkotykami policjanci znaleźli w domu 29-latka także kilkanaście sztuk nielegalnej amunicji.

Mieszkaniec Wąsosza decyzją sądu trafił na trzy miesiące do aresztu. Mężczyzna odpowie za handel narkotykami, posiadanie narkotyków oraz za nielegalne posiadanie amunicji. Grozi mu do 10 lat więzienia. Drugi mężczyzna odpowie za posiadanie narkotyków i wykroczenia drogowe.

PAP

drukuj