fot. PAP/Paweł Supernak

Lubuskie: Areszt dla 26-latka, u którego w aucie znaleziono pół kg narkotyków

26-letni obywatel Niemiec, który będąc pod wpływem środków odurzających spowodował wypadek na dk 18, na wniosek prokuratury, trafił do aresztu. Policjanci z Żar (Lubuskie) znaleźli w jego samochodzie i przejęli ponad pół kg narkotyków – poinformowała Aneta Berestecka z Komendy Powiatowej Policji w Żarach.

„26-latkowi przedstawiono zarzuty wewnątrzwspólnotowego nabycia znacznej ilości narkotyków, kierowania pod wpływem środków odurzających oraz spowodowania wypadku. Grozi mu od 3 do 15 lat więzienia” – powiedziała Aneta Berestecka.

Dodała, że mężczyzna na wniosek prowadzącej śledztwo w tej sprawie Prokuratury Rejonowej w Żarach został aresztowany na trzy miesiące.

Do wypadku doszło 5 listopada br. na drodze krajowej nr 18 w pow. żarskim. Prowadzący audi A4 jadąc w kierunku Wrocławia stracił panowanie nad pojazdem i dachował. Podróżował z nim pasażer, który w związku z poniesionymi obrażeniami został zabrany do szpitala.

Jak się okazało, 26-letni obywatel Niemiec prowadził pod wpływem środków odurzających. Do tego w jego aucie policjanci znaleźli ponad 260 gramów marihuany, ponad 300 gramów amfetaminy oraz 250 tabletek psychotropowych.

Śledczy ustalili, że narkotyki zostały kupione na terenie Niemiec. Ich czarnorynkowa wartość to blisko 23 tys. zł.

PAP

drukuj