fot. www.podkarpacka.policja.gov.pl

Wielkopolskie: 49-latek odpowie za uprawę marihuany; policja zabezpieczyła 35 sadzonek

35 sadzonek marihuany oraz kilkanaście porcji gotowych narkotyków zabezpieczyła policja ze Złotowa (Wielkopolskie) w domu 49-latka. Mężczyzna twierdził, że susz wykorzystuje dla celów zdrowotnych. Zatrzymanemu za uprawę konopi i posiadanie narkotyków grozi kara więzienia.

Jak poinformował podkom. Maciej Forecki z KPP w Złotowie (Wielkopolskie), funkcjonariusze prowadząc działania ukierunkowane na zwalczanie przestępczości narkotykowej dotarli do 49-latka mieszkającego w domu jednorodzinnym, który na piętrze zagospodarował sobie pomieszczenia, gdzie prowadził uprawę nielegalnych roślin.

„49-letni mieszkaniec powiatu złotowskiego twierdził, że rośliny hoduje na własne potrzeby, ponieważ susz wykorzystuje dla celów zdrowotnych. W pomieszczeniach ze specjalnym oświetleniem i wentylatorami policjanci znaleźli łącznie 35 krzewów konopi indyjskich w różnym stadium wzrostu. Dodatkowo funkcjonariusze zabezpieczyli kilkanaście porcji handlowych marihuany” – podał Forecki.

Jak zaznaczył, podejrzany usłyszał zarzuty uprawy i posiadania środków odurzających. O jego dalszym losie zadecyduje teraz sąd.

Maciej Forecki podkreślił, że za posiadanie narkotyków grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, a w przypadku znacznej ilości nawet do lat 10.

„Również za nielegalną uprawę konopi grozi do 3 lat, natomiast, gdy można z niej uzyskać znaczną ilość środków odurzających, nawet do 8 lat pozbawienia wolności” – wskazał policjant.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl