twitter.com/Policja_KSP

KSP: w związku z napływem uchodźców policja sprawdza, czy nie dochodzi do handlu ludźmi

W związku z napływem uchodźców z Ukrainy stołeczna policja sprawdza, czy nie dochodzi do handlu ludźmi – poinformowała w środę Komenda Stołeczna Policji.

„Działania policjantów w związku z przyjęciem ogromnej ilości uchodźców na terenie naszego garnizonu (…) są ukierunkowane na wiele obszarów. Jednym z nich jest handel ludźmi” – czytamy.

https://twitter.com/Policja_KSP/status/1504060349124956168

Komenda stołeczna poinformowała, że „kontrolowane są miejsca, w których przebywają osoby uciekające przed wojną, dworce, punkt recepcyjne”.

„Dodać należy do tego także kontrole pojazdów, którymi przewożone są osoby, jak i samych kierujących” – dodała KSP.

Komenda stołeczna przekazała, że w związku z tymi działaniami wylegitymowali 2800 osób i skontrolowano 1100 pojazdów.

„W działania te zaangażowani są również policjanci wydziałów kryminalnych KSP” – dodała policja stołeczna.

https://twitter.com/Policja_KSP/status/1504060980527046665

Policja zaapelowała, żeby wszelkie podejrzenia dotyczące możliwości wykorzystania uchodźców przekazywać funkcjonariuszom.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl