PiS za powołaniem komisji ds. projektów obywatelskich

Politycy PiS chcą powołania sejmowej komisji ds. projektów obywatelskich. Projekt ustawy trafił już do laski marszałkowskiej.

Parlamentarzyści podczas prac w tej komisji mieliby się zajmować obywatelskimi projektami ustaw. W Polsce obowiązek zajmowania się takimi dokumentami jest iluzoryczny, powiedział poseł Adam Hofman, rzecznik PiS.

Ponad 100 tys. obywateli musi się podpisać pod jakąś ustawą a bywa, że oczywiście więcej. Ponad 2 mln osób podpisało się przeciwko pracy do 60 roku życia; Sejm jednak odrzuca to w pierwszym czytaniu. (…) Pierwsze czytanie i projekt trafia do kosza. To nie jest szanowanie demokracji bezpośredniej, dlatego trzeba zmienić prawo by nie tylko powstała komisja obywatelska, ale i tak żeby nie można było odrzucać projektu w pierwszym czytaniu i być może znieść zasadę dyskontynuacji w stosunku do projektów obywatelskich – akcentował poseł Adam Hofman.

Negatywnie pomysł powołania nowej komisji ocenił już PO i Ruch Palikota.  PiS jednak liczy na poparcie.

Sejm VII kadencji zajmował się 14 projektami obywatelskimi, m.in. o systemie oświaty, o okręgach sądowych sądów powszechnych. Dwa zostały odrzucone w pierwszym czytaniu, a pozostałe skierowane do prac w komisjach sejmowych.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl