fot. PAP

PiS pyta premier Kopacz o zatrudniania „po znajomości”

PiS domaga się od premier Ewy Kopacz informacji dotyczących załatwiania pracy dla swoich. Poseł PiS Anna Zalewska wyjaśniła podczas konferencji, że chodzi m.in. o sprawę Igora Ostachowicza i Marii Wasiak.

Media informowały niedawno, że bliski współpracownik premiera Igor Ostachowicz otrzymał posadę w zarządzie Orlenu, zaś nowa minister infrastruktury Maria Wasiak, odprawę w wysokości 510 tys. zł, po odejściu z PKP.

Po medialnej burzy jaką wywołały te informacje, ostatecznie Wasiak zrezygnowała ze swojej odprawy, a Ostachowicz z posady.

– Przestał być prezesem i w nagrodę otrzymuje dużą odprawę. Mimo, że są to publiczne pieniądze, nikt tej odprawy nie chce ujawnić. Prosimy panią premier, żeby ujawniła opinii publicznej, co z byłym panem prezesem i o jakich kwotach mówimy. Kolejną, bardzo bulwersującą sprawą jest załatwienie – mamy nadzieję, że jednak nie – pracy dla córki rzeczniczki polskiego rządu, która w ostatnich tygodniach nagle zmieniła pracę, jest już w PGE. Pytamy premier, czy zrobił to minister skarbu, czy pani rzecznik załatwiła sobie to sama, czy  interweniowała sama premier? – pyta poseł Anna Zalewska.

Jutro premier Ewa Kopacz ma wygłosić swoje expose. Na ten dzień górniczy związkowcy zapowiedzieli w Warszawie swój protest.

RIRM

drukuj