PiS chce walczyć z bezrobociem

Senacka komisja budżetu i finansów publicznych chce zwiększyć o 1 mld zł wydatki Funduszu Pracy na aktywne formy walki z bezrobociem.

Poprawkę do budżetu na 2013 r. w tej sprawie zgłosili senatorowie PiS-u. To odpowiedź na obserwowany w Polsce wzrost bezrobocia. GUS poinformował, że w listopadzie stopa bezrobocia wyniosła 12,9 proc. wobec 12,5 proc. w październiku. Ekonomiści prognozują, że w 2013 r. bezrobocie wciąż będzie rosnąć. Niektórzy szacują, że osiągnie ono poziom 15, a nawet 18 proc.

W tej sytuacji zwiększenie środków na aktywne formy walki z bezrobociem jest niezbędne  – mówi senator Marek Martynowski

– Bezrobocie w Polsce wciąż wzrasta. Dlatego też uważamy, że na Fundusz Pracy powinna zostać przeznaczona dużo większa kwota. To w pewien sposób pomogłoby poszczególnym Urzędom Pracy w walce z bezrobociem – potrzebne są duże środki. Przesunięcie miliarda złotych na pewno wspomogłoby te urzędy – powiedział senator Marek Martynowski.

Podczas wczorajszego posiedzenia senacka Komisja Budżetu przyjęła również poprawkę, która przywraca zapisy dotyczący Funduszu Kościelnego. Przepisy zostały zmienione w sejmie podczas drugiego czytania nad budżetem. Wtedy to przesunięto pieniądze z Funduszu do nowej rezerwy celowej. Rozwiązanie to spowodowało, że posłowie nie musieli głosować nad 6 tysiącami poprawek, które zgłosił Ruch Palikota. Dotyczyły one przesunięcia środków z Funduszu Kościelnego na finansowanie zabiegów in vitro. Rozpatrzenie budżetu i głosowanie ewentualnych poprawek zaplanowano na najbliższym posiedzeniu Senatu, które ma odbyć się w dniach 8-9 stycznia 2013 r.

 

Wypowiedź senatora Marka Martynowskiego


Pobierz Pobierz

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl