PiS chce spotkania ws. skarg podwykonawców

PiS domaga się od premiera Donalda Tuska by minister Elżbieta Bieńkowska zorganizowała spotkania ws. skarg podwykonawców, którzy nie otrzymali zapłaty za prace przy prowadzonych przez GDDKiA inwestycjach drogowych.

W spotkaniu mieliby wziąć udział pokrzywdzeni przedsiębiorcy, minister infrastruktury i rozwoju, przedstawiciele GDDKiA oraz posłowie z komisji infrastruktury.

Problem dot. kilkudziesięciu tysięcy przedsiębiorców, pracowników i ich rodzin. Pismo w tej sprawie skierował do szefa rządu przew. KP  PIS Mariusz Błaszczak, wcześniej PiS interweniował w tej sprawie do b. ministra Nowaka- bezskutecznie.

Poseł Andrzej Adamczyk poinformował, że szef klubu PiS skierował również pismo do prezydenta Bronisława Komorowskiego, poseł zauważył, że prezydent skierował ustawę do TK; chodziło o sprawdzenie, czy ustawa nie dyskryminuje  niektórych firm.

– Przewodniczący KP PiS w związku z tą sytuacją występuje do pana premiera Donalda Tuska z prośba, wnioskiem o to, aby pan premier doprowadził do takiej sytuacji, kiedy minister ds. transportu pani wicepremier Bieńkowska zdecyduje się na zorganizowanie takiego spotkania. Nie wskazujemy czasu, ani miejsca, ale wskazujemy na potrzebę pilnej reakcji, na potrzebę zorganizowania tego spotkania w czasie możliwe najkrótszym, bo problem dotyczy tysięcy polskich przedsiębiorców, pracowników i członków ich rodzin – powiedział pos. Andrzej Adamczyk.

Poseł Jerzy Szmit, podał jako jeden z przykładów bardzo trudną sytuację polskich przedsiębiorców pracujących dla Alpine Bau, która ogłaszając upadłość zrujnowała finansowo polskich podwykonawców. Wg tych skromniejszych danych  sprawa dot. ok., 250 przedsiębiorstwa na kwotę 50 mln zł – stwierdził polityk.

 – Ta firma realizowała inwestycje na duża skalę w wielu miejscach Polski: pod Krakowem, Olsztynem. Gdy firma ta w czerwcu ogłosiła upadłość, zrobiła to niestety w Austrii. Co to oznacza dla naszych przedsiębiorstw? Mianowie to, że przez pół roku ludzie bezskutecznie domagają się o pieniądze, które im się za wykonaną pracę bezwarunkowo należą. Ale ponieważ firma Alpine Bau zbankrutowała (czy ogłosiła upadłość w Austrii)  GDDKiA odmawiała zapłacenia podwykonawcom. Od pół roku sprawa krąży między sądami w Poznaniu i Katowicach, GDDKiA; a ludzie nadal są bez pieniędzy – dodał  pos. Jerzy Szmit.

Ponadto PiS złożyło do marszałek Sejmu Ewy Kopacz wniosek  o uzupełnienie najbliższego posiedzenia Sejmu o informację rządu nt.  bezpieczeństwa na kolei.

RIRM 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl