fot. PAP

Podwykonawcy domagają się wynagrodzenia

Przedsiębiorcy poszkodowani przy budowie autostrad wciąż nie otrzymują należnych im pieniędzy. Przed siedzibą Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad rozpoczyna się właśnie protest podwykonawców.

Pod koniec czerwca sejm uchwalił ustawę, która miała im gwarantować wypłatę pieniędzy, jednak do dziś wiele osób  ich nie otrzymało.

Poseł Andrzej Adamczyk – wiceszef Sejmowej Komisji Infrastruktury,  który jest obecny na proteście mówi wprost – podwykonawcy zostali oszukani.

-Wielokrotnie już mówiliśmy o tym, że przedsiębiorcy zostali oszukani w tych piramidach finansowych, że strona rządowa zlecając realizację inwestycji drogowych, nie dołożyła należytych starań, nie dopilnowała, aby przepływ pieniędzy na budowie był właściwy, aby ci, którzy byli głównymi wykonawcami i otrzymywali środki finansowe, częściowe wypłaty za sukcesywnie wykonywane roboty od inwestora, którym jest państwo, którym jest Rząd Rzeczypospolitej. Strona rządowa nie zadbała, aby te pieniądze dotarły do tych, którzy byli pod wykonawcami i dzisiaj ci podwykonawcy kolejny raz wyrażają protest- powiedział pos. Andrzej Adamczyk.

Jak dodaje poseł, podwykonawcy nie mogą już dłużej czekać na swoje pieniądze. Wielu z nich ma do spłacenia zaciągnięte wcześniej  zobowiązania.

RIRM

drukuj