Ławrow poznał plany Polski wobec Ukrainy

W Warszawie szef MSZ Rosji dowiedział się, jakie są dalsze plany Polski na „froncie ukraińskim” – informuje w piątek rządowa „Rossijskaja Gazieta”, relacjonując czwartkowe rozmowy Siergieja Ławrowa z polskim ministrem spraw zagranicznych Radosławem Sikorskim.

Dziennik zauważa, że „władze Polski nie ukrywają, iż chcą grać pierwsze skrzypce na +Euromajdanie+”. „Polscy politycy różnego szczebla w ostatnich tygodniach tak otwarcie ingerowali w sprawy wewnętrzne sąsiada, że niekiedy wydawało się, iż zaczęli czuć się w Kijowie jak w domu, zapominając o tym, że w rzeczywistości są gośćmi” – wskazuje „Rossijskaja Gazieta”.

Dziennik podkreśla, że „deputowani polskiego Sejmu nawet rozbili własny namiot na +Euromajdanie+, uważając to za rzecz normalną”. „A ile byłoby krzyku w europejskich stolicach, gdyby rosyjscy deputowani ze swoim sprzętem turystycznym przyjechali do Kijowa na wiec poparcia dla obecnych władz” – zauważa. „Rossijskaja Gazieta” odnotowuje, że ukraińskich rewolucjonistów wspiera prezydent Polski Bronisław Komorowski.

„Polska absolutnie nie może zrezygnować z popierania Ukrainy” – cytuje polskiego prezydenta moskiewski dziennik. „Komorowski nie wspomniał, że poparcie to jest wymierzone przeciwko legalnie wybranemu prezydentowi Ukrainy” – zaznacza. Zdaniem „Rossijskiej Gaziety” „Moskwa nie mogła nie zauważyć tego wszystkiego”.

Dziennik informuje również, że w kilka godzin po rozmowach z Ławrowem Sikorski konferował w Warszawie z nowym szefem MSZ Niemiec Frankiem-Walterem Steinmeierem. „Ten drugi nie ukrywał, że przyjechał do Polski, aby porozmawiać o tym, co RFN i RP +mogą wspólnie zrobić dla Ukrainy+” – przekazuje „Rossijskaja Gazieta”.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl