Kołobrzeska Prokuratura umorzyła śledztwo ws. dewastacji sanktuarium

Prokuratura Rejonowa w Kołobrzegu umorzyła dochodzenie ws. dewastacji maryjnego sanktuarium na Górze Chełmskiej w Koszalinie, do której doszło 10 września bieżącego roku.

Powód – nie wykryto sprawców tego przestępstwa. Decyzja prokuratury jest nieprawomocna.

Komitet Obrony przed Sektami i Przemocą złoży zażalenie do sądu w  Koszalinie w tej sprawie.

– Sprawcy weszli i na obiektach kościelnych nanieśli m.in. satanistyczne znaki. Sprawa była niesamowicie głośna, Sanktuarium Maryjne w Koszalinie jest bardzo ważne. Dziwię się w ogóle, że prokuratura nie potrafiąc znaleźć sprawców, nie poprosiła społeczeństwa za pomocą mediów o pomoc w tej sprawie. Często tak się robi. Z tego, co ja wiem, ta sprawa zniszczenia przez satanistów tego sanktuarium była bardzo głośna w Koszalinie i okolicy. Dużo osób na pewno na ten temat ma wiedzę. Dzisiaj złożymy zażalenie do sądu z prośbą, żeby prokuratura jeszcze raz się tym zajęła i przy tym wszystkim zwróciła się o pomoc do społeczeństwa – powiedział przewodniczący Komitetu Ryszard Nowak.

 

RIRM

 

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl