PiS chce dokumentów OLT Express

Posłowie PiS podejmą kolejne kroki by uzyskać dostęp do dokumentów portu lotniczego im. Lecha Wałęsy. Dziś dyrekcja Gdańskiego portu nie udostępniła posłom Przemysławowi Wiplerowi oraz Marcinowi Mastalerekowi dokumentów dotyczących działalności spółki.

Politycy chcieli zweryfikować informacje prasowe dotyczące tzw. układu gdańskiego – powiedział poseł Marcin Mastalerek.

– Dziś chcieliśmy zobaczyć bardzo ważne dokumenty, które które syn premiera Donalda Tusk – Michał Tusk przekazywał firmie OLT Express. Tomasz Kloskowski wielokrotnie twierdził w mediach, że były to dokumenty jawne. Tymczasem Tomasz Kwiatek, prezes Stowarzyszenia Stop Korupcji złożył doniesienie o popełnieniu przestępstwa przez syna premiera. Niestety nasze przypuszczenia są takie, że jeżeli pan Koskowski nie chciał nam przekazać tych dokumentów to prawdopodobnie są tam informacje, które dalece bardziej kompromitują władze portu lotniczego, pana Kloskowskiego, syna premiera Donalda Tuska niż to co ukazało się w  tygodnikach – powiedział poseł Marcin Mastalerek

Art. 19 ustawy o wykonywaniu mandatu posła umożliwia politykom, kontrole spółek samorządowych. W ten sposób na jaw wyszły nieprawidłowości w spółce skarbu państwa Elewar.

Prezes Tomasz Kloskowski tłumaczył, że port lotniczy nie jest spółką ani nie ma w niej udziału Skarb Państwa. Posłowie zapowiedzieli, że podejmą dalsze kroki w tej sprawie.

– Będziemy interweniować u pani marszałek Ewy Kopacz ponieważ ona w imieniu wszystkich posłów – również posłów opozycji – powinna interweniować i nie pozwolić by nasze prawa były łamane. Po drugie skierujemy powiadomienie o podejrzeniu popełnienia przestępstwa, działania na szkodę spółki przez zarząd tej spółki. Również niedopełnienia obowiązków przez osoby, które pozostają w radzie nadzorczej portu lotniczego. Skierujemy również prośbę o wyjaśnienie wszystkich kwestii, które poruszyły media. Uznajemy, że jeżeli jest tajność, łamie się prawa posłów do kontroli to wszelkie wątpliwości należy rozstrzygnąć na niekorzyść panów którzy odmówili podania się kontroli a konkretnie pana prezesa – dodaje poseł Przemysław Wipler.

Poseł Marcin Mastalerek zaznacza, że zostanie złożone w tej sprawie doniesienie.

– Został złamany 19 art. ustawy o wykonywaniu mandatu poselskiego. Powiadomimy o tym Ewę Kopacz. W najbliższych dniach złożymy doniesienie do prokuratury o podejrzeniu popełnienia przestępstwa przez Tomasza Kłoskowskiego. Chodzi o artykuł w ostatnich tygodnikach, które opisywały nieprawidłowości w porcie lotniczym w Gdańsku. My te dokumenty chcieliśmy zobaczyć, dlatego, że z informacji medialnych wynika, że dochodziło tam do nieprawidłowości – powiedział  poseł Marcin Mastalerek.

 

Wypowiedź posła Marcina Mastalerka:


Pobierz Pobierz

Wypowiedź posła Przemysława Wiplera:


Pobierz Pobierz

 

RIRM

drukuj