Śmigłowiec rozbił się w Syrii

Syryjski śmigłowiec wojskowy rozbił się koło Damaszku z powodu uderzenia w powietrzu w ogon samolotu pasażerskiego – ogłosiło syryjskie ministerstwo informacji. Podkreślono, że nikt z 200 osób na pokładzie samolotu nie odniósł obrażeń. 

„Śmigłowiec uderzył w ogon samolotu. Wieża kontrolna na lotnisku w Damaszku potwierdziła, że samolot wylądował tam bezpiecznie i że wszystkich 200 pasażerów cieszy się dobrym zdrowiem” – głosi oświadczenie ministerstwa.

Państwowa telewizja syryjska poinformowała, że wirnik śmigłowca urwał fragment ogona samolotu Syrian Arab Lines. Nie wiadomo, co stało się z załogą śmigłowca i w jakich okolicznościach doszło do wypadku.

Śmigłowiec rozbił się w rejonie na południowy wschód od Dumy – przedmieścia Damaszku, gdzie siły reżimowe wielokrotnie prowadziły operacje przeciwko rebeliantom usiłującym obalić prezydenta Baszara el-Asada.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl