Australia wznawia naloty na Syrię

Australia wznawia naloty na terytorium Syrii. Zawieszenie operacji związane było z ostrzeżeniami Rosji wobec międzynarodowej koalicji.

Australia należy do koalicji walczącej z tzw. Państwem Islamskim od 2014 r. Od 2015 r. przeprowadza naloty na terytorium Syrii. Jest ona jednym z najaktywniejszych członków koalicji. Operacje wstrzymała po ostrzeżeniach ze strony Rosji. Był to środek zapobiegawczy związany z kwestiami bezpieczeństwa.  Moskwa zareagowała stanowczo  na zestrzelenie przez Stany Zjednoczone syryjskiego samolotu wojskowego. Wszystkie samoloty koalicji na zachód od Eufratu będą traktowane przez Rosjan jako potencjalne cele.

TV Trwam  News/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl