Piknik NATO w Piotrkowie Trybunalskim

W południe w Piotrkowie Trybunalskim rozpoczął się piknik NATO. W wydarzeniu uczestniczą żołnierze Sojuszu Północnoatlantyckiego ze Stanów Zjednoczonych, Wielkiej Brytanii, Rumunii i Polski. Obecny ma być również minister obrony narodowej Antoni Macierewicz.

Wydarzenie zorganizowano w związku z przybyciem do Polski, brytyjskich i amerykańskich żołnierzy, którzy będą stacjonować w naszym kraju i chronić wschodniej flanki sojuszu północno-atlantyckiego.

Ich uroczyste powitanie odbyło się wczoraj we Wrocławiu. Miasto to jest pierwszym przystankiem kontyngentu NATO, który zmierza z Niemiec do Orzysza.

– Są to pododdziały wojsk amerykańskich, Wielkiej Brytanii i z Polski, które udają się do rozmieszczenia wielobrygadowej grupy bojowej, która będzie rozlokowana w rejonie Orzysza w północnowschodniej Polsce – podkreśla zastępca dowódcy generalnego rodzajów sił zbrojnych gen. dyw. pil. Jan Śliwka.

Brytyjscy i amerykańscy żołnierze – jak sami mówią – czują się w Polsce bardzo dobrze i są zaszczyceni tak ciepłym przyjęciem w naszym kraju.

Podczas dzisiejszego pikniku NATO w Piotrkowie Trybunalskim, można będzie porozmawiać z żołnierzami oraz zobaczyć sprzęt wojskowy. Mieszkańcy miasta będą mieli okazję przyjrzeć się jak wyglądają m.in. rosomaki, czołgi „Leopard” oraz blisko stu wojskowych w pełnym ekwipunku. Nie zabraknie również tradycyjnej wojskowej grochówki.

Dla zaproszonych gości i mieszkańców Piotrkowa wystąpi orkiestra reprezentacyjna Wojska Polskiego z Torunia, artyści z klubu garnizonowego 25. Brygady Kawalerii Powietrznej oraz zespoły i soliści reprezentujący Piotrków Trybunalski.

Wieczorem natomiast, w Centrum Idei ku Demokracji odbędzie się koncert reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl