fot. M. Marek/Nasz Dziennik

[TYLKO U NAS] Pos. A. Macierewicz: Przeciwstawienie się atakowi rosyjsko-białoruskiemu jest możliwe tylko wtedy, gdy w Polsce zapanuje absolutna jedność narodowa

Znaleźliśmy się pod długofalową, zorganizowaną, świadomie realizowaną w wymiarze europejskim i ogólnym presją ze strony Federacji Rosyjskiej oraz ZBiR-u, bo tak się nazywa układ białorusko-rosyjski (…). Przeciwstawienie się atakowi rosyjsko-białoruskiemu jest możliwe tylko wtedy, gdy w Polsce zapanuje absolutna jedność narodowa. Musimy z siebie wydobyć wszystkie możliwości, czyli te, które są w Wojsku Polskim, Wojskach Obrony Terytorialnej, ale przede wszystkim te, które obecne są w narodzie – powiedział poseł Antoni Macierewicz, były minister obrony narodowej, w felietonie z cyklu „Głos Polski” na antenie TV Trwam.

Antoni Macierewicz odniósł się do tegorocznego wymiaru Narodowego Święta Niepodległości.

– Święto niepodległości zawsze było niezwykłym dniem, który przypominał zarówno o wartości niepodległości, jak i o cenie, którą Polacy zapłaci za niepodległość. Dzisiaj ta niezwykłość polega na tym, że pierwszy raz od 1980 roku niepodległość Polski rzeczywiście została realnie zagrożona. Znaleźliśmy się pod długofalową, zorganizowaną, świadomie realizowaną w wymiarze europejskim i ogólnym presją ze strony Federacji Rosyjskiej oraz ZBiR-u, bo tak się nazywa układ białorusko-rosyjski – oznajmił były szef MON.

– Pan Alaksandr Łukaszenka wprost realizuje rosyjską politykę. Zawsze ją realizował. Opozycja białoruska jest opozycją, która szuka kontaktu z Polską i w naszej ojczyźnie widzi swój punkt odniesienia. Właśnie dlatego A. Łukaszenka z taką determinacją chce zniszczyć Polskę i doprowadzić ją do wewnętrznego chaosu – dodał.

Były minister obrony narodowej odniósł się do tego, jak możemy przeciwstawić się hybrydowemu atakowi na Polskę.

– Przeciwstawienie się atakowi rosyjsko-białoruskiemu jest możliwe tylko wtedy, gdy w Polsce zapanuje absolutna jedność narodowa. Musimy z siebie wydobyć wszystkie możliwości, czyli te, które są w Wojsku Polskim, Wojskach Obrony Terytorialnej, ale przede wszystkim te, które obecne są w narodzie. Możliwości obecne w narodzie mogą przyjmować różny kształt. To zgłoszenie się do wojska, podejmowanie działań obrony cywilnej organizowanej przez wojewodów, starostów, wójtów – powiedział Antoni Macierewicz.

radiomaryja.pl

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl