fot. Ewa Sądej

Pikieta w obronie polskiej ziemi

Przed Urzędem Wojewódzkim w Kielcach odbędzie się pikieta w obronie polskiej ziemi i przeciwko wyprzedaży lasów. Organizatorem protestu jest Stronnictwo Ludowe „Ojcowizna”. Pikieta rozpocznie się o godzinie 11:30.

W związku ze wstąpieniem Polski do UE i ratyfikowaniem Traktatu Lizbońskiego, polska ziemia i rosnące na niej lasy od roku  2016 mogą być nabywane przez cudzoziemców – powiedział Wieńczysław Nowacki, członek zarządu Stronnictwa Ludowego „Ojcowizna”.

– Rolnicy, czy w szerszym znaczeniu obywatele, nie mają szans konkurencyjności. Na poziomie dochodowości jesteśmy poniżej europejskiej przeciętnej. Problemy do dnia dzisiejszego nie są rozwiązane – powiedział Wieńczysław Nowacki.

Rolnicy planują złożyć dziś na ręce Wojewody Świętokrzyskiego petycję do najwyższych władz w obronie polskiej ziemi i lasów.

W tych sprawach rolnicy organizują demonstracje także w innych częściach kraju. M.in. 7 lutego rolnicy w Koszalinie gospodare rozpoczęli czynną akcję protestacyjną pod delegaturą zachodniopomorskiego Urzędu Woj. w Koszalinie. W Szczecinie protest trwa trzy tygodnie.

 

RIRM 

drukuj