Pierwszy w historii miasta marsz w Obronie Życia w Kirowie

W najbliższą sobotę w Kirowie w Rosji przejdzie pierwszy w historii miasta marsz w Obronie Życia. O godz. 10.30 uczestnicy marszu wyruszą spod centralnego domu baptystów w kierunku placu przed Filharmonią. Tam od 12 do 16 odbędzie się meeting w obronie nienarodzonych oraz zbiórka ofiar na remont domu samotnej matki „Betlejem w Wiatce”. 

Po przemarszu rozpocznie się godzinna adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą ekspiacyjną, wynagradzającą za grzech aborcji oraz Msza św. w intencji obrony życia nienarodzonych.                    

Od 10.30 zaczyna się marsz dla życia z ul. Lenina 4 przy centralnym domu baptystów. Niestety nie pozwolono nam iść po ulicy tylko po chodniku. Będziemy iść chodnikiem do placu przed filharmonią. Tam rozpoczniemy tę akcję. Zaczynamy od modlitwy ekspiacyjnej wynagradzającej za grzech aborcji, ale za to każda wspólnota i nasza katolicka, która otrzymała zgodę od gubernatora. W Kościele będzie godzina adoracji Przenajświętszego Sakramentu. Taką modlitwą ekspiacyjną za grzech aborcji, będzie modlitwa różańcowa (cztery części różańca). Sprawowana będzie też Msza św. w intencji życia. Ta modlitwa będzie w niedzielę – powiedział ks. Grzegorz Zwoliński, inicjator marszu, proboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Kirowie.

Miasto Kirów, liczące pół miliona mieszkańców, jest w pierwszej trójce rosyjskich miast przeprowadzających najwięcej aborcji w ciągu roku. Więcej dzieci jest zabijanych niż się rodzi – dodaje ks. Zwoliński.

Marsz ma ogromne znaczenie ponieważ będzie to pierwsze publiczne nazwanie aborcji grzechem, zabójstwem nienarodzonego dziecka.

Ten Marsz dla Życia jest wielkim głosem w imieniu dzieci poczętych i nienarodzonych. Ten marsz jest głosem sprzeciwu w opowiedzeniu się za Bożymi przykazaniami, do miłości Pana Boga do człowieka. Życie jest darem od Pana Boga i nikt nie ma prawa – żadna partia, władza, system – powiedzieć, że wolno zabijać. Patronem z nieba jest dla nas Ojciec Święty – dodał ks. Zwoliński.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl