fot. PAP/Leszek Szymański

Pierwsza Prezes Sądu Najwyższego odmówiła zwołania posiedzenia Trybunału Stanu

Pierwsza Prezes Sądu Najwyższego, prof. Małgorzata Manowska, odmówiła – wbrew wcześniejszym doniesieniom prasowym – zwołania posiedzenia Trybunału Stanu w celu zmiany regulaminu Trybunału. Wniosek w tej sprawie złożyła grupa sędziów.

Wniosek do Pierwszej Prezes Sądu Najwyższego, prof. Małgorzaty Manowskiej, złożyła grupa sędziów. Domagali się oni zwołania posiedzenia w celu zmiany regulaminu Trybunału. W piątek był ostatni dzień na odpowiedź i ostatecznie została ona udzielona, ale odmowna.

Jak wskazała prof. Małgorzata Manowska, powołując się na przepisy, tylko do niej – jako do kierującej z urzędu Trybunałem Stanu – należy inicjatywa w tej sprawie. Pierwsza Prezes Sądu Najwyższego w piśmie poprosiła też wnioskodawców o przedstawienie uzasadnienia proponowanych zmian. Na przygotowanie tego dokumentu mają oni 60 dni. Prof. Małgorzata Manowska zaznaczyła jednak, że jest gotowa na dyskusję o zmianie regulaminu.

Wśród zmian, jakie proponowali wnioskodawcy, znalazła się m.in. propozycja wprowadzenia losowych składów orzekających. Inicjatywa w tej sprawie została podjęta, gdy głośno mówi się o postawieniu przed Trybunałem Stanu prezesa Narodowego Banku Polskiego.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl