Pielgrzymka śladami męczeństwa bł. ks. Jerzego Popiełuszki

Dziś w Diecezji Toruńskiej rozpoczyna się III Piesza Pielgrzymka Śladami Męczeństwa bł. ks. Jerzego Popiełuszki organizowana przez diecezjalne Katolickie Stowarzyszenie Młodzieży.

Pielgrzymka rozpocznie się o godz. 17.00 w miejscu porwania bł. ks. Jerzego – w Górsku, a zakończy się w Sanktuarium jego Męczeństwa przy włocławskiej tamie.

– Głównym celem pielgrzymki jest szerzenie pamięci i kultu bł. ks. Jerzego. Pragniemy, aby na tych terenach – które są bardzo ważne w jego historii – pamięć o nim nie wygasła; żeby młodzi ludzie kierowali się wartościami, które głosił. Stąd właśnie wziął się pomysł pielgrzymki – opowiada Kinga Jaworska, prezes Zarządu KSM Diecezji Toruńskiej.

Program pielgrzymki przedstawia się następująco:

– Spotykamy się w Górsku, w miejscu porwania ks. Jerzego, stamtąd udajemy się na Mszę św.; następnie do salki pamięci, w której oglądamy różne pamiątki związane z Błogosławionym. Nocować będziemy w Toruniu. Kolejnego dnia Na drugi dzień wyruszamy z Torunia i idziemy w kierunku Włocławka. Zatrzymujemy się na noclegu w Nieszawie, by w niedzielę rano wyruszyć do Sanktuarium Męczeństwa bł. ks. Jerzego Popiełuszki; tam mamy Mszę św. Natomiast całość pielgrzymki kończy się na tamie we Włocławku – informuje Kinga Jaworska.

 

RIRM

 

KSM

drukuj