fot. wikipedia.org

PGP chce anulować konkurs na operatora

Polska Grupa Pocztowa chce unieważnienia konkursu na tzw. operatora wyznaczonego – informuje Rzeczpospolita.

Poczta Polska, która wygrała przetarg zarzuca rywalowi próbę ośmieszania organów państwa.

Urząd Komunikacji Elektronicznej ogłosił wynik konkursu 20 maja, jednak wciąż nie ma decyzji administracyjnej przyznającej państwowej firmie taki status. Według doniesień medialnych, opóźnienia to efekt zaskarżenia przez PGP niekorzystnego dla niej rozstrzygnięcia.

Bogusław Nowicki, przewodniczący NSZZ „Solidarność” pracowników Poczty Polskiej zaznacza, że związkowcy brali pod uwagę taki ruch ze strony PGP.

Polska z nazwy Grupa Pocztowa, a ze struktury własnościowej nie wiadomo w zasadzie czyja grupa pocztowa, złożyła ofertę, która była parodią oferty. Sami składający meldowali, że ich oferta jest niepełnowartościowa. Składają ją po to, aby się przyglądać. Tak naprawdę ja odnoszę wrażenie, że to przyglądanie ma na celu działanie lobbystyczno-polityczne w celu zderzenia kłopotu operatorowi narodowemu. Ten proces PGP jest absurdalny, skoro wiedzieli, że nie mają oferty, która może brać udział w konkursie to, po co się zgłaszali – powiedział przewodniczący Bogusław Nowicki.

Do obowiązków operatora wyznaczonego należy m.in. świadczenie usług pocztowych w obrocie krajowym i zagranicznym, obejmującym przesyłki listowe do 2 kg, paczki na terenie Polski do 10 kg, a także zagranicznych do 20 kg.

RIRM

drukuj