Czerwiński tylko administratorem resortu skarbu

Konsolidacja energetyki nie jest przygotowana, a konkurencyjny rynek energii chroni odbiorcę końcowego – powiedział nowy minister skarbu. Według Andrzeja Czerwińskiego konieczne jest m.in. przyjęcie ustawy o „inteligentnych sieciach”.

Szef resortu skarbu w jednej ze stacji radiowych ocenił, że „temat powiązania energetyki z górnictwem jest ważnym tematem”.

Wypowiedzi ministra Andrzeja Czerwińskiego pokazują, że będzie on jedynie administratorem resortu, a poważne problemy zostaną osunięte w czasie dla nowego rządu – mówi poseł Piotr Naimski.

Były minister gospodarki dodał, że nowy szef resortu powinien – przede wszystkim – skupić się na doglądaniu remontu terminalu LNG w Świnoujściu i sytuacją w górnictwie.

– Powinien zająć się tym, co dzieje się w tej chwili w sektorze górnictwa węglowego na Śląsku. Mamy taką sytuację, że węgiel sprzedawany jest po dumpingowych cenach przez Kompanię Węglową – właściwie nazywa się to „sprzedawaniem z rabatami”. Kupowany jest zawczasu po tych niskich cenach. To grozi załamaniem tego całego rynku i jesienią tego roku i zatrzymaniem dopływu gotówki do Kompanii Węglowej. Wszystko to zbiegnie się z wyborami i rząd, który będzie formowany po wyborach, będzie miał do czynienia z naprawdę bardzo trudną sytuacją, kiedy w tych kopalniach nie będzie po prostu pieniędzy na wypłaty – podkreślił poseł Piotr Naimski.

Andrzej Czerwiński zastąpił na stanowisku ministra skarbu Włodzimierza Karpińskiego, który podał się do dymisji po publikacji akt z tzw. afery taśmowej.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl