Petycja do Sekretarza Generalnego ONZ ws. Boko Haram

Ruszyła akcja zbierania podpisów pod petycją do Sekretarza Generalnego ONZ w sprawie Boko Haram i dramatu ludności Nigerii. Islamscy terroryści napadają tam na kolejne wioski i mordują ludność chrześcijańską.

„Wydawało się, że po styczniowej masakrze, kiedy to w 6 dni zamordowano ponad 2 tys. osób, świat zacznie krzyczeć <<Je suis Nigeria>>. Tak się nie stało” – czytamy w petycji.

Jej autorzy podkreślają też, że chrześcijaństwo jest najbardziej prześladowaną religią świata. Tylko w XX wieku zginęło za wiarę więcej chrześcijan niż łącznie we wszystkich innych wiekach istnienia chrześcijaństwa. Społeczność międzynarodowa wciąż robi za mało, aby ukrócić te dramaty.

Magdalena Korzekwa, menadżer CitizenGO w Polsce, mówi, że musimy przypominać rządzącym o ich obowiązku wykorzystywania wszystkich międzynarodowych sił i środków, aby pomóc atakowanej ludności.

– Mimo wielu akcji, ciągle ludność Nigerii, a zwłaszcza chrześcijanie, jest napadana i mordowana. Co więcej, wygnana ludność boi się wracać na  tereny, które zostały już wyzwolone. Zwracamy się do sekretarza generalnego ONZ, zachęcamy do tego, aby jak najwięcej osób dołączyło do tej petycji. W tej chwili mamy już 86 tys. podpisów. Staramy się zebrać 100 tys., aby oficjalnie przekazać ją do ONZ – powiedziała Magdalena Korzekwa.

Petycje w tej sprawie można podpisać na stronie Fundacji: www.citizengo.org.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl