fot. PAP/EPA

Kolejne krwawe ataki Boko Haram

Do kolejnych krwawych ataków islamistów z Boko Haram doszło w Nigerii. Terroryści zabili ponad 30 mieszkańców trzech wsi w stanie Borno.

W brutalnym ataku  Boko Haram na mieszkańców trzech nigeryjskich wsi zginęło według różnych źródeł od 32 do 42 osób. Ataki były skoordynowane. Nastąpiły nad ranem, gdy ludzie jeszcze spali. Domy obrzucono koktajlami mołotowa. Do uciekających przed pożarem otworzono ogień.

Nigeryjskie wojska wciąż poszukują terrorystów z Boko Haram oraz blisko trzystu porwanych przez nich chrześcijańskich uczennic. Władze informowały, że znają miejsce pobytu dziewcząt, nie podały jednak szczegółów. Prezydent Nigerii przestrzega przed próbą wprowadzenia w kraju anarchii.

– Podłe uprowadzenie dziewcząt ze szkoły wniosło do świadomości całego świata bezduszną brutalność tych terrorystów. Chcą oni podżegać do anarchii i doprowadzić do sytuacji podobnej do tej na Bałkanach – powiedział Goodluck Jonathan, prezydent Nigerii.

Jednak powolną i bezskuteczną jak dotąd próbę odbicia chrześcijańskich uczennic krytykują mieszkańcy Nigerii. Organizują przy tym liczne manifestacje, by wywrzeć na rządzie skuteczniejsze działania.

Terroryści z Boko Haram chcą, by Nigeria stała się państwem islamistycznym, by wprowadzić prawo szariatu. Ich działalność wymierzona jest w chrześcijan, z których już tysiące oddały życie w imię Chrystusa.

 

 

TV Trwam News 

drukuj