fot. PAP

Protesty przeciwko wydłużeniu czasu pracy radiologów

Przedstawiciele środowiska radiologów sprzeciwiają się wydłużeniu czasu pracy. W myśl przepisów które mają obowiązywać od 2 lipca, będą oni pracować nie 5 jak dotychczas ale 7 h i 35 min. dziennie.

Poseł Józefa Hrynkiewicz (na posiedzeniu komisji zdrowia) zapowiedziała, że posłowie PiS-u przygotują projekt nowelizacji przepisów dotyczących czasu pracy radiologów. Poseł dodała, że do tej pory można było przygotować rozwiązania prawne, które satysfakcjonowały wszystkich.

– Myślę, że brak tego rozwiązania prowadzi do bardzo niedobrych skutków i do bardzo dużych napięć, które będą funkcjonowały w tym środowisku. A jest to środowisko niezwykle ważne dla pracy niemalże każdego lekarza, a na pewno niektórych specjalności. Bez pracy tego środowiska dobra praca wielu lekarzy będzie niemożliwa – powiedziała poseł Józefa Hrynkiewicz.

Również Naczelna Rada Lekarska wyraziła protest wobec przepisów, które mają obowiązywać od lipca. Według NRL wzrost nakładów pracy pracownika powinien wiązać się z wyższym wynagrodzeniem.

RIRM 

drukuj