Petycja do prezes TK o niezwłoczne rozpatrzenie wniosku dotyczącego niekonstytucyjności tzw. aborcji eugenicznej

W internecie pojawiła się petycja do prezes Trybunału Konstytucyjnego o niezwłoczne rozpatrzenie wniosku dotyczącego niekonstytucyjności tzw. aborcji eugenicznej. Z inicjatywą wyszła Fundacja Życie i Rodzina.

Autorzy petycji wskazują, że mija rok od momentu przesłania wniosku do Trybunału. Oceniają, że w tym czasie sędziowie wykazali się bezczynnością.

Twórcy pisma akcentują też, że milczenie Trybunału jest w praktyce cichą zgodą na taki stan rzeczy, w którym zbrodnie aborterów są legalne, a oni sami bezkarni.

Kaja Godek z Fundacji Życie i Rodzina mówi, że aborcja eugeniczna musi się w Polsce skończyć.

– Na stronie www.twojepetycje.pl udostępniliśmy petycję do prezes TK pani Julii Przyłębskiej o to, żeby jak najszybciej rozpatrzyć wniosek poselski o stwierdzenie sprzeczności z konstytucją przesłanki eugenicznej. Zachęcam wszystkich, którzy uważają, że niepełnosprawne dzieci powinny być traktowane tak samo jak zdrowe – żeby miały takie samo prawo do życia – by podpisały się pod tą petycją. Rok, który minął od czasu złożenia wniosku do dzisiaj, przyniósł 1100 ofiar aborcji eugenicznej. To się musi skończyć jak najszybciej, a w rękach sędziów TK jest w tej chwili życie kolejnych trzech osób każdego dnia – podkreśla Kaja Godek.

Prezes TK Julia Przyłębska w rozmowie z naszą redakcją zapewniła dziś, że sprawa wniosku jest w toku. Trybunał ma też wkrótce wyznaczyć termin rozprawy.

Tzw. przesłanka eugeniczna dopuszcza zabicie dziecka poczętego ze względu na podejrzenie upośledzenia lub nieuleczalnej choroby zagrażającej życiu nienarodzonego dziecka. Wniosek o stwierdzenie niekonstytucyjności tej przesłanki wystosował poseł PiS-u Bartłomiej Wróblewski.

RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl