fot. PAP/EPA.

PE: Uhonorowanie Nawalnego

Parlament Europejski przyjął rezolucję w sprawie zabójstwa Aleksieja Nawalnego oraz potrzeby działań Unii Europejskiej na rzecz wsparcia więźniów politycznych i represjonowanego społeczeństwa obywatelskiego w Rosji. 

W tym tygodniu w Strasburgu Parlament Europejski oddał hołd Aleksiejowi Nawalnemu jako liderowi politycznemu i czołowemu politykowi antykorupcyjnemu, który dzięki swej odwadze, charyzmie i umiejętności mobilizacji ludzi osiągnął to, co – jak podkreślili europosłowie – „wielu próbowało osiągnąć, ale niewielu się udało”.

Deputowanym chodziło o to, że Nawalny przyczynił się do tego, iż wielu w Rosji uwierzyło w to, że może poprawić swoje życie, zmieniać społeczeństwo i wywierać wpływ na politykę. Oprócz potępienia z całą mocą zabójstwa Aleksieja Nawalnego Parlament Europejski ubolewał w Strasburgu np. nad kampaniami dezinformacyjnymi organizowanymi przez kontrolowane przez Kreml media, które – jak zapisano w przyjętej rezolucji – „próbowały zszargać spuściznę i godność Aleksieja Nawalnego oraz jego żony, rodziny i bliskich współpracowników”.

We Francji wezwano też Komisję Europejską, a w szczególności Europejską Służbę Działań Zewnętrznych, do opracowania proaktywnej, długoterminowej polityki strategicznej wobec Rosji.

Dawid Nahajowski, Strasburg/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl