Kampania społeczna „Stop Pożarom Traw”

Ruszyła kampania społeczna „Stop Pożarom Traw”. Jej celem jest zwiększanie świadomości nt. niebezpieczeństwa, jakie niesie ze sobą wypalanie nieużytków rolnych. Od wielu lat wraz z początkiem wiosny wyraźnie wzrasta liczba pożarów łąk. 

Mimo licznych apeli niektórzy działkowcy i rolnicy (poprzez wypalanie traw)  próbują oczyszczać glebę.

https://twitter.com/MSWiA_GOV_PL/status/1763826746304921808

Zastępca komendanta głównego Państwowej Straży Pożarnej, nadbrygadier Józef Galica, podkreśla, że jest to błędne myślenie.

Wypalanie traw – jak dodaje – może wymknąć się spod kontroli i spowodować ogromne zagrożenie i straty.

– Mały pożar nie oznacza, że nie może zamienić się w duży pożar. Wiele razy zdarzyło się, że ktoś, mając malutki pożar (w jego mniemaniu), zginął, bo był np. nagły podmuch wiatru i wysoka trawa w mgnieniu oka się zapaliła – wyjaśnia nadbrygadier Józef Galica.

Za wypalanie traw grozi kara nagany, aresztu lub grzywny w wysokości nawet do 30 tys. złotych.

W 2023 roku w Polsce odnotowano ponad 21 tys. pożarów traw i nieużytków rolnych. Zginęły w nich trzy osoby, a 36 zostało rannych.

https://twitter.com/KGPSP/status/1763584597835542565

RIRM

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl