PE odrzucił projekt lobby LGTB

Parlament Europejski odrzucił w głosowaniu projekt rezolucji w sprawie ułatwienia swobody przepływu pracowników. Przegłosowanie dokumentu oznaczałoby dla krajów UE tradycyjnie pojmujących małżeństwo konieczność uznawania związków partnerskich i małżeństw homoseksualnych.

Lobby LGBT pod pretekstem swobodnego przepływu pracowników zamierzało wymusić na krajach uznanie m.in. tzw. małżeństw homoseksualnych, honorowanie dokumentów stwierdzających adopcję dziecka czy zmianę płci.

Wcześniej Fundacja CitizenGo zainicjowała akcję zbierania podpisów w tej sprawie.

– Prosiliśmy europarlamentarzystów o to, aby zagłosowali przeciwko i poparli poprawkę nr 64 – projekt alternatywnej rezolucji złożony w imieniu Komisji Zatrudnienia i Spraw Społecznych. To jest projekt, który kompleksowo opisywał te sytuacje i który jest dla nas zdecydowanie korzystny. Ten projekt został przyjęty, a groźny projekt rezolucji został odrzucony. Dziękuję bardzo wszystkim, którzy włączyli się w akcję – to ponad 20 tys. osób z Polski –  ale też dziękujemy tym parlamentarzystom, którzy zagłosowali przeciwko – mówi Magdalena Korzekwa, menadżer CitizenGo w Polsce.

Projekt rezolucji byłby sprzeczny z polskim prawem oraz z dotychczasowym orzecznictwem Trybunału UE.

RIRM 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl