fot. flickr.com

PE: konferencja nt. wolności prasy

W Parlamencie Europejskim trwa konferencja na temat wolności prasy w Europie pt. „Wolność mediów. Kto kontroluje czwartą władzę?”. Dyskusja odbywa się z udziałem dziennikarzy i ekspertów, m.in. z Polski.

Podczas konferencji omówione zostaną kwestie dotyczące zagrożeń dla wolności mediów. Przedstawiona zostanie również sytuacja w Polsce na tle tego, co dzieje się w innych krajach – mówi prof. Zdzisław Krasnodębski, poseł do PE i jeden z organizatorów spotakania.

– W Polsce pod wieloma względami jest nawet lepiej; media są w tej chwili bardziej zróżnicowane niż w innych krajach, o których problemach się w tym względzie nie mówi. Myślę, że uda nam się przekazać taką informację, taki obraz, żeby pokazać, jak wolność mediów w Polsce była ograniczana przez ostatnie lata, i że dzisiaj pracujemy nad poszerzeniem możliwości pisania w różny sposób o sytuacji polskiej na świecie – tłumaczy profesor.

Organizatorami konferencji są eurodeputowani Prawa i Sprawiedliwości prof. Ryszard Legutko i prof. Zdzisław Krasnodębski.

RIRM

drukuj