fot. Monika Bilska

Parlament Europejski po raz kolejny atakuje Polskę

Europoseł PiS, Jadwiga Wiśniewska, przekonuje, że europarlamentarzyści atakując Polskę, wpisują się w scenariusz pisany w Moskwie. Dziś w PE odbędzie się głosowanie w sprawie kolejnej rezolucji dot. rzekomego łamania praworządności w naszym kraju.

We wtorek europosłowie debatowali w Strasburgu nad stanem polskiej praworządności w kontekście akceptacji KPO. Część z nich sprzeciwia się uruchomieniu pieniędzy, ponieważ ich zdaniem Polska nie spełnia wymogów państwa prawa. W czasie debaty szefowa Komisji Europejskiej przekonywała, że plan wesprze Polaków na ich drodze do bardziej zrównoważonej, cyfrowej i odpornej przyszłości. Jednocześnie Ursula von der Leyen zapewniła, że KE będzie uważnie przyglądać się realizacji tzw. kamieni milowych i nie ma mowy o przymykaniu oczu na jakiekolwiek nieprawidłowości.

Europoseł Jadwiga Wiśniewska zaznacza, że jednym ze źródeł ataku na Polskę jest krajowa opozycja.

– Przedstawiciele totalnej opozycji nie pozostawiają tej sprawy i nadal domagają się blokowania funduszy dla Polski. Komisja Europejska przez długi czas, w sposób nieprawny, blokowała zatwierdzenie polskiego KPO. Kiedy wreszcie dała zielone światło, to wywołało to furię w lewicowo-liberalnej części Parlamentu Europejskiego. Stąd też debata pełna nieprawd, fake newsów i fałszywej troski. Dzisiejsza debata wpisuje się w scenariusz Władimira Putina, któremu zależy na tym, aby zdestabilizować i osłabić Polskę – mówi Jadwiga Wiśniewska.

Po godz. 12.00 Parlament Europejski zagłosuje nad rezolucją dot. wstrzymania środków dla Polski w ramach Funduszu Odbudowy. Rezolucja nie ma mocy prawnej, jest natomiast elementem nacisku politycznego na KE.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl