fot. PAP/Rafał Guz

PE: Komisja ds. rolnictwa europarlamentu przesłucha dziś Janusza Wojciechowskiego

W merytorycznych komisjach Parlamentu Europejskiego trwają wysłuchania kandydatów do nowej Komisji Europejskiej, którą pokieruje Ursula von der Leyen. Dziś komisja ds. rolnictwa europarlamentu przesłucha Janusza Wojciechowskiego. Polak ma objąć stanowisko unijnego komisarza, który będzie odpowiadał za rolnictwo.

Polska oraz inne kraje Europy Środkowo-Wschodniej wiążą z tą teką nadzieje m.in. na zrównanie dopłat bezpośrednich dla rolników. Chodzi o to, aby te zasady były fair – mówi wiceszef Kancelarii Prezydenta RP Paweł Mucha.

To jest oczekiwanie, które dziś jest formułowane nie tylko przez polskich polityków, ale także przez przedstawicieli państw w ogóle Europy Środkowo-Wschodniej. Powinniśmy mieć równe szanse, jeżeli chodzi o politykę europejską czy sam sektor rolny, żeby to wsparcie dla rolników, jeżeli chodzi o wymiar dopłat, było równe, abyśmy mogli rywalizować na równych zasadach. Oczekujemy tego, że będzie to równe traktowanie. Wiemy, że komisarz europejski nie jest przedstawicielem danego państwa członkowskiego i musi patrzeć z perspektywy ogólnounijnej, ale my chcemy, by te zasady były fair – zaznacza Paweł Mucha.

Wysłuchania kandydatów na komisarzy potrwają do 8 października. Po ich zakończeniu Ursula von der Leyen przedstawi w PE pełne kolegium komisarzy i jego program. Później odbędzie się debata. Komisja Europejska, aby się ukonstytuować, potrzebuje zgody europarlamentu. Głosowanie planowane jest na 23 października.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl