Patryk Jaki: Na pewno będę głosował za projektem „Zatrzymaj aborcję”

Na pewno będę głosował za obywatelskim projektem „Zatrzymaj aborcję”. Ten projekt dotyczy tylko aborcji eugenicznej, 40 proc. z nich to są aborcje dzieci z zespołem Downa – powiedział we wtorek wiceminister sprawiedliwości Patryk Jaki.

Patryk Jaki był pytany przez dziennikarzy, czy popiera obywatelski projekt „Zatrzymaj aborcję”.

„Ja na pewno będę głosował za tym projektem. To jest moje indywidualne zdanie, a nie rządu, to warto podkreślić” – oświadczył Patryk Jaki.

„To jest projekt, który dotyczy tylko i wyłącznie aborcji eugenicznej. Jeżeli ktoś chce się na ten temat wypowiadać, to dobrze, żeby zobaczył, jakie są fakty w tym zakresie” – dodał wiceminister.

Według niego, ostatnie oficjalne dane z Ministerstwa Zdrowia pokazują, że ok. 40 proc. aborcji eugenicznych w Polsce to są aborcje dzieci z zespołem Downa.

„Czyli dzieci, które normalnie mogą żyć i coraz lepiej mogą żyć. Dodatkowo to są osoby, które w wieku dorosłym są cenione przez pracodawców za sumienność, pracowitość. Dlatego wykluczanie ich, odbieranie im prawa do życia tylko dlatego, że są niepełnosprawne, uważam, że jest wielkim skandalem” – powiedział Patryk Jaki.

PAP/RIRM

drukuj