P. Jaki: 100 mln zł więcej na warszawski sport

Bardzo nam zależy na warszawskim sporcie, w mieście może być lepsze podejście do dziedziny – podkreślił kandydat Zjednoczonej Prawicy na prezydenta Warszawy Patryk Jaki. Zadeklarował, że będzie o 100 milionów zł więcej na warszawski sport. To moja podstawowa obietnica – dodał.

W piątek podczas zorganizowanego w sali Centralnego Ośrodka Sportu przy ul. Łazienkowskiej „Okrągłego stołu warszawskiego sportu” Patryk Jaki spotkał się m.in. z przedstawicielami ponad 60 stołecznych klubów sportowych oraz fundacji wspierających działalność sportową i rekreacyjną.

„Bardzo nam zależy na tym, aby wspólnie ze środowiskiem sportowym przygotować program, zapisać agendę najważniejszych spraw w Warszawie, co ewentualnie można zmienić, jak można poprawić sytuację sportu” – powiedział Patryk Jaki.

Dodał, że właśnie po to spotkał się z tymi, którzy „mają największą wiedzę na temat bolączek i na temat tego, co w mieście można zrobić na przyszłość”.

Patryk Jaki podkreślił, że chciałby, aby to środowisko było „bardziej podmiotowo traktowane w mieście”.

„Po to chcemy przygotować program, który – wierzymy w to – będziemy za kilka miesięcy wspólnie realizowali” – dodał kandydat Zjednoczonej Prawicy.

„Bardzo nam zależy na warszawskim sporcie, wierzymy w to, że może być w mieście dużo lepsze podejście jeżeli chodzi o sport, i to jest moja podstawowa obietnica, na pewno jej dotrzymam, będzie o sto milionów więcej na warszawski sport” – zadeklarował.

W ocenie Patryka Jakiego, „Warszawę na to stać”, tylko – jak mówił – trzeba „porozmawiać o rozwiązaniach systemowych, w jaki sposób rozwiązywać poszczególne, węzłowe problemy w tym zakresie”.

„Dlatego na pewno przeznaczymy więcej środków na sport, będziemy bardzo dużo uwagi przywiązywali również do głosów środowiska. Jestem przekonany, że jeżeli uda się również współpracować z rządem, to wreszcie odbudujemy infrastrukturę sportową, która będzie korespondowała z aspiracjami prawdziwej europejskiej metropolii i jestem przekonany, że jesteśmy w stanie to zrobić” – powiedział Patryk Jaki.

Po tym wystąpieniu Patryk Jaki poprosił dziennikarzy o pozostawienie go tylko ze „środowiskiem sportowym”.

„Chcielibyśmy szczerze porozmawiać o przyszłości tej dziedziny w naszym mieście” – dodał.

Pierwsza tura wyborów samorządowych może się odbyć w jedną z trzech niedziel: 21 października, 28 października lub 4 listopada 2018 r.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl